Geoterminis šildymas


Jei esate modernaus, ekologiško ir ekonomiško gyvenimo būdo šalininkai, geoterminis šildymas jums tiks idealiai. Jis leidžia atsinaujinančius energijos šaltinius – požeminį vandenį arba gruntą – naudoti patalpoms šildyti bei vėsinti ir karštam vandeniui ruošti. Įsirengus kokybišką geoterminio šildymo sistemą, sumažėja einamosios elektros bei šildymo išlaidos, atkrenta priežiūros rūpesčiai. Pasirinkusiuosius geoterminį šildymą itin džiugina tai, kad sistema yra švari, begarsė, bekvapė, nesukelia dūmų, jai nereikia kaminų, malkinių, nėra papildomų reikalavimų kaip įprastai katilinei.

Jums priėmus sprendimą įsirengti geoterminį šildymą, visais techniniais projekto sprendimais pasirūpins mūsų specialistai. Taip pat garantuojame, kad įrengdami geoterminio šildymo sistemas naudojame tik kokybiškus įrenginius ir medžiagas, garantuojančias efektyvumą, ekonomiškumą ir ilgalaikiškumą.


Šilumos siurbliai
Kolektoriaus vamzdžiais cirkuliuoja neužšąlantis geoterminis skystis propilengliukolis arba etilengliukolis, pernešantis šilumą iš šilumos šaltinio į šilumos siurblį. Čia atnešta šiluma išgarina šilumos siurblyje cirkuliuojantį freoną. Jo dujų temperatūrą dar padidina įmontuotas kompresorius. Ši šiluma perduodama toliau, į namo šildymo sistemą bei šilumos siurblio vandens baką, skirtą karštam vandeniui ruošti.

Šilumos siurblys naudoja šiek tiek elektros energijos, tačiau jos sąnaudos yra nepalyginti mažesnės nei kitų šildymo sistemų. Šilumos siurbliai būna dviejų tipų: vienvalenčiai ir dvivalenčiai. Vienvalenčiai šilumos siurbliai pastatui šildyti naudoja vien iš žemės gaunamą energiją, elektra juose naudojama tik kompresoriui ir cirkuliaciniams siurbliukams varyti. Dvivalenčiai šilumos siurbliai veikia panašiu principu, tačiau pritrūkus galios (pavyzdžiui, šaltesniuoju metų laiku) šilumos trūkumą kompensuoja elektriniu šildymu.

Šilumos šaltinių palyginimas

Šilumos šaltinis

Pranašumai

Trūkumai

Išvados

Oras

Neribotas kiekis, prieinamas visais atvejais

Neefektyvus, esant šaltai lauko oro temperatūrai

Naudojamas karštam vandeniui ruošti

Paviršinis vanduo

-

Žema temperatūra šaltuoju metų laiku;

pakankamo dydžio vandens telkinio poreikis

Gali būti naudojamas ne visais atvejais

Požeminis vanduo

Prieinamas visais atvejais

Neefektyvu, kai panaudotas vanduo nukreipiamas į tą patį arba greta esantį gręžinį

Efektyviausias vietovėse, kur yra galimybė nukreipti panaudotą vandenį į paviršinius vandenis (upelį, ežerą, melioracijos griovį ir pan.) ar kanalizaciją

Gruntas

Prieinamas visais atvejais

-

Dažniausiai naudojamas šilumos šaltinis


Žiūrėti daugiau nuotraukų: ,,Geoterminis šildymas''

Užduoti klausimą