Vandens gręžiniai

Gręžinys vandeniui tiekti – tai ekologiškas vandens šaltinis. Jums ir Jūsų šeimai – jei įsirengiate jį asmeniniam naudojimui. Jūsų įmonei ir Jūsų verslui – jei esate pramonino sektoriaus atstovai. Mes įrengiame įvairiausios paskirties, iki 400 metrų gylio gręžinius ir suteikiame 10 metų garantija.

UAB „Svagilat Corporation“ įrengti gręžiniai yra ilgalaikiai statiniai, bet greitai atsiperkanti investicija. Nes mes naudojame pažangiausius sprendimus ir tik kokybiškas medžiagas, visuomet pasiūlome klientui patį tinkamiausią variantą už optimalią kainą.

Gręžinio vieta
Gręžinio vieta – svarbiausias dalykas pradedant gręžinio įrengimą. Nuo jos priklauso gręžinio gylis ir kiti techniniai aspektai. Renkant vietą gręžiniui, svarbu žinoti, kad privaloma išlaikyti ne mažesnę kaip 5 metrų apsauginę zoną nuo bet kokio objekto (namo ar kito pastato, kelio elektros linijos, kanalizacijos tinklų ir pan.). Kai kuriais atvejais ši zona gali būti ir didesnė. Norint nustatyti, koks tikėtinas Jūsų gręžinio gylis, galima Lietuvos geologijos tarnybos interneto svetainėje, skiltyje „Žemės gelmių registras“, pažiūrėti informaciją apie greta esančius gręžinius. Profesionalūs mūsų specialistai patars Jums vietos pasirinkimo klausimu.

Dokumentai
Vandens gręžinių įrengimą reglamentuoja Lietuvos aplinkos normatyvinis dokumentas „Gręžinių vandeniui tiekti ir vandens šiluminei energijai vartoti projektavimo, įrengimo, konservavimo bei likvidavimo tvarka“ (LAND 4:99). Šiame dokumente nustatyta, kad suderintas gręžinio projektas ir yra leidimas gręžiniui įrengti. Mes pakonsultuosime Jus dokumentų rengimo klausimais, jei pageidausite, atliksime projektavimo darbus ir projektą reikiamai suderinsime.

Vandens gręžinių tipai ir konstrukcija
Mes galime įrengti nespūdinius ir spūdinius, arba artezinius, gręžinius. Nespūdiniai gręžiniai, kurių gylis iki 30 m, naudojami privačių klientų poreikiams. Spūdiniai, arba arteziniai, gręžiniai būna iki kelių šimtų metrų gylio. Nuo nespūdinių jie skiriasi tuo, kad pasiekiamas giluminis vanduo – daug švaresnis nei gruntinis, be to, šie gręžiniai leidžia išgauti didesnį vandens kiekį – net iki 200 m3/val. Gręžinių konstrukcija gali būti įvairi, pvz., vienkolonė arba teleskopinė. Visus gręžinio parametrus parenkame konkrečiai pagal kliento poreikius, įvertinę norimo išgauti vandens kiekį, vietovės geologines ir hidrogeologines sąlygas, fizines gręžiamų uolienų savybes.

Svarbiausi gręžinio elementai
Įrengdami gręžinius naudojame tik aukščiausios kokybės, patikimų gamintojų medžiagas ir techniką. Ilgalaikę ir efektyvią gręžinio eksploataciją užtikrina tai, kokie naudojami gręžinio filtrai, vamzdžiai, gręžimo mišiniai ir vandeningo sluoksnio izoliacijos medžiagos.

Gręžiniuose įrengiame kokybiškus PVC (polivinilchlorido) vamzdžius, atitinkančius DIN 4925 reikalavimus.


Filtras parenkamas atsižvelgiant į hidrogeologines sąlygas, vandeningo sluoksnio našumą ir eksploatacinius gręžinio poreikius. Gręžinio filtrai būna keturių rūšių – plyšiniai (skvarbumas 4 proc.), tinkliniai (skvarbumas 14 proc.), profiliniai (skvarbumas 20 proc.) ir nerūdijančiojo plieno „Johnson“ tipo filtrai (skvarbumas > 20 proc.).

Gręžimo metu naudojame tik aukštos kokybės gręžimo mišinius, tokius kaip „Drispac® Regular“ ir „Antisol FL“, pagamintus iš ekologiškų medžiagų, nekenksmingus gamtai ir savaime išsiskaidančius per trumpą laiką. Vandeningam sluoksniui izoliuoti nuo paviršinių vandenų naudojame kompaktanitą, šiuo metu tai yra viena geriausių sandarinimo medžiagų rinkoje.

Gręžinio paruošimas eksploatuoti ir gręžinio pasas

Įrengę gręžinį, visuomet itin kruopščiai atliekame gręžinio išpumpavimą – tai procedūra, lemianti kokybišką gręžinio naudojimą. Pagal išpumpavimo duomenis nustatomas gręžinio debitas, dinaminis vandens lygis, statinis vandens lygis ir vandens lygio pažemėjimas. Pagal šiuos duomenis parenkama tinkamiausia vandens pakėlimo įranga ir kiti reikmenys.
Atlikus visus gręžinio įrengimo darbus, klientui įteikiamas gręžinio pasas, įregistruotas Lietuvos geologijos tarnyboje. Pasas suteikia leidimą naudoti gręžinį, jeigu iš jo imama iki 10 m³/d vandens. Imant daugiau kaip 10 m³/d vandens, privaloma iš Aplinkos ministerijos RAAD gauti gamtos išteklių naudojimo leidimą.

Dažniausiai įrengiamų gręžinių parametrai

Eksploatacinės vamzdžių
kolonos skersmuo
Gręžinio gylis,
m
Gręžinio našumas,
m3/val.
DN 125 x 6,5 mm30-120Iki 10
DN 125 x 7,5 mm110-180Iki 10
DN 165 x 7,5 mmIki 10010-20
DN 225 x 10 mmIki 10020-45
DN 225 x 14 mmIki 18020-45

Žiūrėti daugiau nuotraukų: ,,Vandens gręžiniai ''

Užduoti klausimą